Rozmiar czcionki
A-
A+
A++
Kolory strony
ABC
ABC
Dyslexia
Ustawieniavision settings
Standardowa wersja stronystandard version
Schowaj panelclose settings
Koncert charytatywny zorganizowany dla Piotrka Kapeja – 12 września 2014 roku
Powstanie Komitetu Społecznego „Ukryte Marzenia”

Historia powstania Fundacji Ukryte Marzenia ma dość nietypowy początek.

W sierpniu 2014 roku założyciele Fundacji otrzymali propozycję zorganizowaniai przeprowadzenia zbiórki charytatywnej dla Piotrka, chorego na nowotwór – ziarnicę złośliwą. Środki zebrane podczas koncertu miały być przekazane na leczenie i rehabilitację 21 – letniego chłopaka.

Dla zorganizowania zbiórki został powołany Komitet Społeczny „Ukryte Marzenia”, który zgłosił zbiórkę do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Po akceptacji zbiórki Komitet Społeczny rozpoczął przygotowania do wydarzenia, przy czym zrodził się pomysł, czego efektem było zorganizowanie koncertu charytatywnego.

Każdego dnia przybywały nowe pomysły oraz ludzie, którzy byli otwarci na pomoc. Mając jeden wspólny cel, a mianowicie pomoc Piotrkowi 12 września 2014 roku

na Rynku w Chodzieży odbył się koncert charytatywny, który nosił nazwę „Gramy

dla Piotrka”. Na scenie wystąpili soliści, między innymi Jakub Herfort półfinalista show muzycznego „Must be the music” oraz znany wokalista Bartek Wrona.

Imprezie towarzyszyły również zespoły taneczne, szkoły sztuk walki oraz sekcje przedstawiające pokaz światła i ognia. Stoiska wokół Chodzieskiego Rynku prezentowali hobbyści, firmy i instytucje przedstawiają swoje umiejętności kulturalne, florystyczne oraz rękodzielnicze. Wartością dodaną wydarzenia było to, że zaangażowały się w to inne przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe. Na koncert przyszło dużo mieszkańców, był bardzo rozbieżny przedział wiekowy, co było dowodem na to, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zbiórka przebiegła pomyślnie, kwota zebrana podczas koncertu charytatywnegow dniu 12 września 2014 roku dla Piotra wyniosła 6 836,29 złotych. Zostałaona przeznaczona na leczenie i rehabilitację.

Chłopak po leczeniu wrócił do zdrowia. Postanowił stworzyć bloga poprzez którego będą mogły kontaktować się z Nim osoby, które również zmagają się z nowotworami. „MrHappiness”, bo tak nazywa się piszący bloga Piotrek zdobywa coraz większą popularność, wzorują się na nim kolejne osoby. W jednym ze swoim wpisów na bloku mówi:

„Życie wykuwa w nas świadomość o własnej sile i mocy

* czasem dajemy się zepchnąć mówiąc - jestem słaby, mam dość..

*lecz są też chwile w których mówię, czemu nie? ?

Wystarczy chcieć, bo chcieć to móc!

Wtedy można góry przenosić i takich chwil trzeba nam jak najwięcej.

A nowotwór? ?

Jest w naszym życiu jak głaz.

Nie dasz rady podnieść?

Wystarczy przesunąć!!

Nowotwór? --> To nie wyrok - to szansa! I to tylko dla wybranych.. :)

Dobrej nocki - Mr. Happiness”.

Wspierają nas: