Rozmiar czcionki
A-
A+
A++
Kolory strony
ABC
ABC
Dyslexia
Ustawieniavision settings
Standardowa wersja stronystandard version
Schowaj panelclose settings
Zdrowa Sobota 2015
Ola

22 sierpnia 2015 roku Fundacja dotrzymuje słowa danego 4 lipca 2015 roku rodzicom dziewczynki. Współorganizuje ze Stowarzyszeniem Osób po Endoprotezoplastyce Biodra „Bioderko” z Chodzieży festyn, który nosi nazwę „Zdrowa Sobota” i kontynuuje zbiórkę na rzecz Aleksandry.

Wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenie od 7 lat, tym razem o pomoc w organizacji zostaje poproszona Fundacja „Ukryte Marzenia”.

22 sierpnia na Rynku w Chodzieży powstają stosika prezentujące zdrową żywność, naukę pierwszej pomocy, punkty krwiodawstwa, pomiaru słuchu i cukru we krwi.

W każdym sektorze pomagają dzielnie wolontariusze, niosą pomoc i służą radą, a także sami się uczą. Swoją wiedzę na temat raka piersi i endoprotezoplastyki przedstawiają stowarzyszenia Bioderko i Różowa Wstążeczka. Pomoc z zakresu badań oferują ambulanse mammograficzne i rentgenowskie, w których każdy mieszkaniec/ uczestnik wydarzenia może wykonać darmowe badania. Stworzone zostają stoiska tematyczne, dzieci uczestniczą w grach i zabawach, aktywnie spędzając czas. Wydarzeniu towarzyszą zespoły muzyczne i taneczne, trwają przedstawienia kabaretowe i teatralne. Na festyn przybywa coraz większa grupa ludzi, którzy pomagają promować zdrowie i każdą chwilę spędzoną razem, bawią się, a przy okazji pomagają w kweście dla Oli. Podsumowanie staje się zaskakujące, kwota zebrana podczas wydarzenia, która będzie przeznaczona na zabieg Fibrotomii przybliża Olkę do upragnionego celu.

Wspierają nas: