Rozmiar czcionki
A-
A+
A++
Kolory strony
ABC
ABC
Dyslexia
Ustawieniavision settings
Standardowa wersja stronystandard version
Schowaj panelclose settings
Festyn Rodzinny „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. 4 lipca 2015 roku
Zbiórka publiczna dla Aleksandry Kinitz

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Fundację „Ukryte Marzenia”jest Festyn rodzinny „Zachowaj trzeźwy umysł”, który odbył się w dniu 4 lipca 2015 roku. Fundacja przy wsparciu wielu ludzi mierzy się z ogromnym wezwaniem, postanawia pomóc rodzicom 7 – letniej Oli w zebraniu 11 tysięcy na innowacyjny zabieg zwany Fibrotomią.

Ola jest 7 – letnim dzieckiem, chorującym na zespół Downa, wodogłowie, ma niestabilne stawy kolanowe i szpotawe stopy oraz zwężenie rdzenia w części górnej kręgosłupa.

4 lipca 2015 roku to dzień próby i spełnionych marzeń. W tym dniu fundacja po raz pierwszy współorganizuje wydarzenie z Chodzieskim Domem Kultury, gdzie gwiazdą wieczoru jest znany zespół Lemon. Przedsięwzięcie niesamowicie trudne logistycznie i organizacyjnie, nikt z organizatorów jednak nie poddaje się i nie rezygnuje. Wolontariusze dodają odwagi i motywują do dalszego działania, są konsekwentni w działaniu, uczą się empatii i wrażliwości, którą przekazują innym.

Festyn kierowany jest do rodzin, powstają punkty – stoiska, które mają interesować i bawić. Przy jednym z takich stoisk powstają żurawie z origami, składają je młodzi i starsi. Tradycja składania żurawi z origami wywodzi się z kultury Japonii. Japończycy wierzą, że gdy złoży się tysiąc żurawi, spełni się jedno marzenie, tym razem marzenie jest jedno zdrowie małej Oli.

Festyn trwa do późnych godzin wieczornych, jednak gdy nastaje godzina zero zaczynają spełniać się marzenia dotychczas nierealne. Organizacja koncertu i możliwość uczestniczenia w nim, spotkanie z wyjątkowymi osobami staje się dla wolontariuszy i publiczności najlepszym podziękowaniem. Wydarzenie jest kumulacją uczuć dla Fundacji.

Wspierają nas: