Rozmiar czcionki
A-
A+
A++
Kolory strony
ABC
ABC
Dyslexia
Ustawieniavision settings
Standardowa wersja stronystandard version
Schowaj panelclose settings
Świąteczny Pojedynek Charytatywny
13 grudnia 2014 roku

Drugą akcją zorganizowaną przez Komitet Społeczny „Ukryte Marzenia” był „Świąteczny pojedynek charytatywny”, który odbył się 13 grudnia 2014 roku w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży.

Podczas tego wydarzenia zbierane były środki finansowe na leczenie i rehabilitację Doriana (9 lat) i Rozalii (4 latka) z Chodzieży, którzy chorują na bardzo rzadki genetyczny Zespół Jouberta typu 6, który powoduje powolną niewydolność nerek i wątroby. Na tym etapie diagnozy, zapobieganie i rehabilitacja jest jedyną formą zatrzymania rozwoju choroby, zwykle dzieci z tym zespołem dożywają tylko do 3 roku życia.

Idea – zebranie pieniędzy dla dzieci

Turniej piłki nożnej, zabawa z upominkami podczas wydarzenia zorganizowanego przed Świętami Bożego Narodzenia. Do całego wydarzenia dołączają grupy taneczne oraz wokalne. Pojawia się coraz więcej ludzi, a zwłaszcza młodzieży, którzy odczuwają potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Punkt docelowy zostaje osiągnięty, środki zebrane podczas „Świątecznego Pojedynku Charytatywnego” zostają przekazane na leczenie i rehabilitację rodzeństwa. Dorian i Rozalia w marcu wyjeżdżają na turnus rehabilitacyjny, który wnosi duże postępy. 27 marca 2015 roku Rozalka w wieku 4 lat zaczyna stawiać pierwsze kroki, co zaprzeczało wcześniej stwierdzonej diagnozie lekarzy.

Rodzicie Doriana i Rozalii walczą o każdy dzień życia swoich dzieci

Mama dzieci rozpoczyna organizację zbiórki internetowej – bazarku, który nosi nazwę „Wesoła dwójeczka – Dorianek i Rozaleczka”, na którym wystawia do licytacji fanty, gadżety otrzymane od sponsorów – przedsiębiorstw, a także osób prywatnych. Mama dzieci pomiędzy wystawianymi licytacjami opisuje, co się wydarzyło w ostatnich dniach u jej dzieci, a także dodaje zdjęcia rodzeństwa, które pomimo choroby i wielu zmagań jest zawsze uśmiechnięte. Mottem przewodnim bazarku są słowa mamy Doriana i Rozalii, a mianowicie „Pomóżcie nam żyć jak inne dzieci. Mamy takie same smutki, radości, marzenia lecz potrzebujemy drogiego leczenia”.

Po zorganizowaniu wyżej opisanych wydarzeń, zaobserwowaniu jak wiele osób potrzebuje pomocy i jak wiele osób chce pomagać drugiemu człowiekowi, Komitet Społeczny „Ukryte Marzenia” postanawia zostać organizacją pozarządową.

Wspierają nas: